Kvalitetklasser

* = antal 1. UK eller 1. ÅK  - samt præmiering i brugsklasse (ÅK med fældning) 
(3 x 1. ÅK er max)

 Unghundeklasse Åben Klasse  Brugsklasse DKK
 Åens Brus    ***  Åens Brus **  Åens Brus   Herning 1987 1.pr
 Åens Dea **  Åens Brio   *  Åens C.  Rica  Tingsted 1988  3. pr
 Åens Daisy     *  Åens Dapper Dan    **   Åens Dapper Dan Tingsted 1989 1. pr.
 Åens Dapper Dan  ****  Åens Dea    **   Åens Carlo    Tingsted  1990 2. pr.
 Åens Dr. Whitefoot    *  Åens Dr. Whitefoot***  Åens Dea  Vildbjerg 1990 2. pr.
 Åens Duncan     *  Åens Design    *  Åens Dr. Whitefoot  Vildbjerg   1990  2. pr
 Åens Duke     *  Åens Duke    *  Åens Carlo  Orupgård 1993  2. pr.
 Åens Design    *  Åens Daisy    *  Åens Dr. Whitefoot   Sdr. Højrup 1993 1. pr.
 Åens  Frk. Freja    **  Åens D. Sara    *  Åens Dea  Sdr. Højrup 1993 2. pr.
 Åens Carlo    **  Åens Eddie    *  Åens Dea   Vildbjerg 1993  2. pr.
 Åens C. Rica   *  Åens Emmigrant    *   Åens Dr. Whitefoot  Vildbjerg 1993  1. pr
 Åens Chess    **  Åens Frk. Freja    **  Åens Dea  Sdr. Højrup 1994 1. pr.
 Åens Happy    *  Åens Carlo    **   Åens Lady Jane Vildbjerg 1994  2. pr.  
 Åens Junge    **  Åens C. Rica    *  Åens Jagger Vildbjerg 1994 2. pr.
 Åens Lorn    *  Åens Henna    *  Åens Frk. Freja  Vildbjerg 1994  2. pr.
 Åens Lady Jane    **  Åens Joyride    *  Åens Dea Vildbjerg 1995  1. pr.
 Åens Odin   **  Åens Jillie    *    Åens Frk. Freja Sdr.Højrup 1995 1 pr. Prøvens bedste hunddk02.gif (25912 bytes)
 Åens X-tra Luffe  ******  Åens Jagger    *   Åens Jillie   Vildbjerg 1996  2. pr.
 Åens Zoya    ***  Åens Junker    *  Åens Jillie   Lungholm 1996 2. pr.
 Åens Zwart Zippo   *  Åens Junge    *  Åens Jillie  Vildbjerg 1997 1. pr. Prøvens bedste hund dk02.gif (25912 bytes)
 Åens II Vita    **  Åens Leica    **  Åens Leica   Vildbjerg 1998 3. pr.
 Åens Dapper Joy    *  Åens Unique    *  Åens Liv   Vildbjerg 1998  2. pr.
 Åens Emma    **  Åens X-tra Luffe    ***  Åens Unge Gut   Sdr. Højrup   1998 3. pr.
 Åens Kalle Kluivert   *  Åens Exclent    *   Åens X-tra Luffe  Sdr. Højrup 1999 1. pr.
 Åens Nova   *  Åens Zwaart Zippo ***  Åens X-tra Luffe  Arnborg 2000 1. pr.
 Åens Neptun   *  Åens Zenna    *  Åens X-tra Luffe Vildbjerg 2001 1. pr.Prøvens bedste hunddk02.gif (25912 bytes)
 Åens Newton    **  Åens Dapper Joy    *  Åens Kalle Kluivert  Årslev  2003 1. pr.
 Åens Razz    ***  Åens Daffy    **  Åens Kalle Kluivert  Vildbjerg 2004 1. pr. Prøvens bedste hunddk02.gif (25912 bytes)
 Åens Yes (Norge) *  Åens Emma    ***   Åens Kalle Kluivert Årslev 2005 2. pr
 Åens Zappa (Norge)*  Åens Kalle Kluivert   **  Åens Neptun 1. pr. Vildbjerg 2005 Bedste Gordon Setter
 Åens C. Paw *  Åens Goliath   ***  Åens Gangster 1. pr. Sulsted 2008 (eneste med 1. pr)
 Åens Yaounde *

 Åens Nova    *

 Åens Gangster 1. pr. Sindal 2008
 Åens Z. Targa (Norge) **  Åens Outlaw *  Åens Kalle Kluivert 1. pr.  Sindal 2008
 Åens Gangster **  Åens Odine *  Åens G Blackie 1. pr Fyn 209 Bedste Gordon setter
 Åens Black Beauty *  Åens Una *  Åens Mads 2 pr. 2009 Tange Bjerringbro
 Åens G. Blackie *****  Åens Razz *  Åens Mads 2. pr 2011 Sindal
 Åens Duncan ** ( Norge)  Åens XL. Paw **  Åens XL Paw 1. pr. Lolland
 Åens Fenris *  Åens G. Blackie ****  Åens V Hunter ** 1. pr. Tange Bjerringbro 
 Åens Hunter * (Norge)  Åens Gangster *  Åens Mads 1. pr.  Ringe
 Åens Mads ***  Åens Monty ***  Åens V Hunter 1. pr Sønderjylland
 Åens Monty **  Åens Fenris *  
 Åens Ofelia ****  Åens Gina *  
 Åens M. Frøya *  Åens Q Bark *  
 Åens N. Topsy II *  Åens V Hunter *  
 Åens Pennie *  Åens C Rypa *  
 Åens Pepsie *  Åens Ofelia *  
 Åens V Hunter *  Åens Xcobar *  
 Åens Xcobar **  Åens Pennie *  
 Åens Ydine *  Åens Shackleton *  
 Åens II Yes *    
 Åens C. Leica **    

                                                                                                                                                 RETUR MENY